03 اسفند 1398 ساعت 20:19

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

 

نام و نام خانوادگي:     ابوطالب جوهری مشهور به طالب جوهری (اوت 1939  )

مذهب:     تشيع                  تابعيت:     پاکستان

ناشر: ذوالفقار علی شیخ      محل نشر:      لاهور، پاکستان

چاپ ترجمه حاضر:  1996 م.

روش ترجمه:     تفسیری

توضيحات:

وی در اوت 1939 در ایالت بهار کشور هندوستان متولد شد. پدرش مولانا محمد مصطفی جوهر از علمای بنام شیعه و ساکن ایالت بهار بود. وی تحصیلات عالیه فقه، کلام و فلسفه را در نجف اشرف نزد اساتید بزرگ زمان خود چون مرحوم آیت الله العظمی خویی و مرحوم سید محمد باقر صدر گذرانده و با مرحوم علامه ذیشان حیدر جوادی -که از علمای مشهور شبه قاره است- هم دوره بوده است. وی صاحب سه فرزند پسر است که تمامی آنها در زیّ اهل علم و فضیلت قرار دارند.

 

علامه طالب جوهری علاوه بر خطابه، در فن نویسندگی و سرودن شعر به زبان اردو ماهر و مشهور است و در مناسبتهای مذهبی در کشورهای آمریکا و دبی به دعوت علاقه مندان ایراد سخنرانی می نماید. غالب سخنرانی های وی در مجامع عمومی با موضوع فضائل اهل بیت علیهم السلام و لزوم محبت به آنان، ایراد شده است.

 

وی هم اکنون به نمادی برای اتحاد شیعه و سنی در شبه قاره تبدیل شده و به سبب سخنرانیهای خود، نه تنها در میان شیعیان بلکه در میان اهل تسنن شبه قاره مشهور شده است به طوری که جملگی از دروس تفسیر قرآن وی استفاده می‌نمایند. اکثر کتب تألیفی وی بر اساس سخنرانی های ایراد شده تنطیم و منتشر شده اند.

 

برخی از آثار و تألیفات:

  1. انسان معاصر و قرآنبه زبان اردو، 1997م.
  2. تهذیب نفس و تهذیب حاضربه زبان اردو ، 1998
  3. اساس آدمیت و قرآنبه زبان اردو ، 2001
  4. میزان هدایت و قرآنبه زبان اردو، 2003
  5. تفسیر عقلی دین و شریعتبه زبان اردو ، 2004
  6. علوم عقلی معاصربه زبان اردو ، 2005
  7. ترجمه و تفسیر قرآن با عنوان «احسن الحدیث» در دو جلد به زبان اردو.
  8. «در ورای آفاق» منظومة شعر به زبان اردو

 


نمونه متن و جلد ترجمه : 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group