03 اسفند 1398 ساعت 19:48

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگي:     حاج محمد القائم ساوادا صفا )1924 م.- )

مذهب:     تشيع اثنا عشری؛    

تابعيت:     ژاپن

تاریخ تولد: 2 ژانویه 1924م

محل تولد: گیفو، ژاپن.

 

توضيحات:

وی در دوم ژانویه سال 1924م.  در شهر گیفو کشور ژاپن،چشم به جهان گشود. خانوادة وی پیرو آیین رایج ژاپن، یعنی بودیسم و شینتو، بودند و او نیز دوران کودکی تا میانسالی را تحت تأثیر اندیشة مذهبی شینتوگذراند. دوران ابتدایی و سه سال اول متوسطه را در زادگاهش و سه سال دوم متوسطه را در یک دبیرستان معروف در شهر کیوتو - که مدتی پایگاه ارتش آمریکا بود- به تحصیل پرداخت.

 

تحصیلات متوسطه وی در سال 1945 به پایان رسید و پس از آن وارد دانشگاه کیوتو شد و در رشته حقوق قضایی و علوم سیاسی تحصیل نمود و در سال 1950 فارغ التحصیل شد. ده سال پس از پایان تحصیلات دانشگاهی، مطالعات و پژوهشهای فراوانی در آیین شینتو انجام داد که دستاورد آن چاپ و نشر چندین جلد کتاب در این زمینه بود.

 

سالهای متمادی را در راه درک و نشر معنی و مفهوم دقیق «ایناری» - که یکی از دو فرقه مهم آیین شینتو است و در ژاپن پیروان زیادی دارند-  گذارند به طوری که هم اکنون خبره ترین محقق در زمینه شناخت «ایناری» به شمار می‌رود. پس از سالها مطالعه و پژوهش در زمینه ادیان و ملل گوناگون جهان، در تماس با بعضی از مسلمانان ژاپنی احساس کرد گمشدة درونی اش را که سالها به دنبال آن بود، یافته است. پس از مدتی مطالعه و تحقیق پیرامون آیین اسلام، در سن پنجاه سالگی در یکی از مساجد به دین اسلام مشرف شد. پس از آشنایی بیشتر با مبانی فقهی و اعتقادی اسلام دریافت که در میان فرق و مذاهب گوناگون اسلامی تنها فرقة ناجیه، شیعة امامی اثنا عشری است. لذا در هفتمین سال تشرف‌اش به دین اسلام، مذهب شیعه اثناعشریه را پذیرفت و تاکنون همّت خود را وقف نشر و گسترش تعالیم شیعه و معارف اسلامی و قرآنی در کشور ژاپن کرده است.

 

در سال 1990 مرکز اهل بیت (ع) را با حمایت معنوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) جمهوری اسلامی ایران در ژاپن تأسیس نمود. وی تاکنون هشت بار به ایران سفر کرده و هم اکنون در شهر اوراوا در نزدیکی توکیو زندگی می کند.

 

برخي آثار و تأليفات:

 

  1. چگونه می توان فرمانروای ژاپن شد؟  (How Becomes Ruler of Japan?)
  2. راه چگونگی تجدید حیات ژاپن(The Way How to Revive Japan?)
  3. ایناری(خلقت) (Inari (Creation))
  4. دموکراسی مسیحی(Christian Democracy)
  5. پنج کوه واقع در نیکّو، نماد پنج تن.
  6. نارا بیانگر عظمت و بزرگی پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله).
  7. ایناری نشانگر درخشش اسلام.

 


نمونه متن و جلد ترجمه :

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group