30 شهریور 1399 ساعت 02:01

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگی:        جعفر گنزالس (رائول گنزالس بورنز)؛ (9 ژانویه 1950 - )

مذهب:   تشیع                        تابعیت:  اسپانیا

ناشر:   موسسة فرهنگی ترجمان وحی (مرکز ترجمه قرآن مجید به زبانهای خارجی)

محل نشر:    قم، ایران

اولین چاپ ترجمه:    2008

روش ترجمه:   ترجمه معنایی روان با پاورقی های تفسیری و ایندکس تفصیلی در انتهای قرآن

توضیحات:

رائول گنزالس بورنز در نهم ژانویه 1950 در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا در خانواده ای انقلابی متولد شد. پدرش در زمان حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو به دلیل فعالیتهای آزادی خواهانه چند سال به زندان افتاد. چون پدرش تحت تاثیر افکار مارکسیسم بود خود او نیز در محیطی با گرایشات مارکسیتی پرورش یافت و پیوسته تا هنگام مسلمان شدنش تحت تأثیر آن افکار بود.

 پس از دو سال تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه دولتی مادرید در سال 1969 به دلیل فعالیتهای انقلابی مجبور به ترک تحصیل شد و به رشته سینما و فیلم برداری روی آورد و حدود ده سال در این رشته فعالیت می‌کرد. در خلال این سالها در سال 1972 برای یک سال به خدمت سربازی رفت. سپس به دلیل فعالیتهای انقلابی به شش سال زندان محکوم شد که پس از سپری شدن یک سال دورة محکومیت خود، آزاد شد.

 پس از سقوط نظام دیکتاتوری درسال 1975 گمشدة خود را در نظامهای کمونیستی و دموکراسی غربی نیافت و با قطع امید از آنها به گفته خود وارد یک دورة بحران عمیق شد. برای التیام این بحران بود که از سال 1979 تا 1983 به جنوب اسپانیا رفته به همراه جوانان دیگری که مانند او از شهر و خانواده و شرايط سياسي جديد فرار کرده بودند، در دهکده های جنوب به کشاورزی مشغول شد. به گفته خودش، در خلال این چهار سال دوره انزوا بود که در اثر ارتباط با طبیعت افکار الهی و توحیدی در او برای اولین بار ظهور کرد. پس از آن بود که به مطالعه کتابهای گوناگون درباره هندویسم و بودیسم و مسیحیت روی آورد که در اثر آن شوق نزدیکی به خداوند متعال در او روز به روز افزایش پیدا کرد. در این هنگام بود که با شنیدن ندایی درونی که می گفت: «روزه بگیر» مبادرت به روزه گرفتن کرد به طوریکه به گفته خود به مدت 23 روز فقط آب می خورد.

 پس از مطالعة کتابی درباره اسلام که یکی از دوستانش به وی هدیه کرده بود تمایل وی به اسلام شدت یافت، تا اینکه برای آشنایی عمیق تر با اسلام و آیین آن، محل انزوا را ترک گفته به گرانادا رفت و در 11 فوریه 1983 به دین اسلام مشرف شد. مدت یک سال را در گرانادا گذراند. در خلال این مدت متوجه شد تسنن از جنبه هایی کامل نیست از این رو به جستجوی خود ادامه داد تا اینکه پس از مدتی تحقیق و مطالعه کتبی که درباره عقاید شیعه و سرگذشت اهل البیت (ع) نوشته شده بود سرانجام در سال 1986 مذهب تشیع اثنا عشری را برگزیده و نام خود را به جعفر مبدل ساخت.

از سال 1989 تا 1996 در مدرسه حجتیة حوزه علمیه قم مشغول تحصیلات اسلامی گردید و از سال 1993 تا 2003 به عنوان سردبیر مجله کوثر اسپانیایی فعالیت نمود. وی پس از مراجعت از اسپانیا در سال 2006، در قم اقامت داشته و مشغول تکمیل دروس فلسفه، عرفان و تفسیر است.

 

برخی از آثار و تألیفات:

  1. ترجمه رسالة لب اللباب در سیروسلوک اولی الألباب تألیف علامه آیت الله سید محمد حسین حسینی طهرانی.
  2. ترجمه کتاب اقتصادنا تألیف مرحوم آیت الله محمد باقر صدر
  3. ترجمه قرآن مجیدبه زبان اسپانیایی، موسسه فرهنگی ترجمان وحی، 2008

 


نمونه متن و جلد ترجمه :

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group