01 بهمن 1399 ساعت 14:13

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگى: اکبر ایران‌پناه

تاریخ تولد: 1921 م / 1300 ش

محل تولد: تبریز

مذهب: تشیع –تابعیت: ایرانی

 

توضيحات:

در سال 1300 شمسي در شهرستان تبريز در يك خانوادة متوسط و مذهبي به دنيا آمد و در سه سالگي مادرش را از دست داد. پدرش که مردي متديّن بود، او و برادر بزرگترش را براي يادگيري قرآن به فردی روحاني سپرد و وی تا سن هفت سالگي تا اندازه‌اي با قرآن آشنا شد. سپس در دبستان كمال دورة ابتدايي را تمام كرد و در دبيرستان رشديّه، متوسطه را به اتمام رساند و در ضمن آموزش رسمی، از يادگيري قرآن مجيد نیز غافل نبود و بيشتر اوقات در جلسات قرآن شركت مي‌نمود.

در سال 1318 در نيروي هوايي استخدام شد و در سال 1320 كه آمريكايي‌ها به تهران آمدند و كلاسهاي زبان انگليسي در نيروي هوايي تشكيل شد، وی نيز در آن كلاسها شركت ‌كرد. او نسبت به فراگیری مترجمي زبان ابراز علاقه کرد و به راهنمایی و با معرفی یکی از معلّمان‌ خارجی، در كلاسهای ترجمه که در انجمن ايران و آمريكا برگزار می‌شد، شركت ‌نمود و در مدت حدوداً دو سال دورة مترجمي را به پايان رساند.

در سال 1348 بازنشسته شد و بلافاصله پس از قبولي در امتحان مهندسی، در شركت كشتيراني آريا مشغول به كار شد. وی انگيزه خود از كار در كشتي را، مسافرت به كشورهاي خارجی و انجام مکالمه براي پيشرفت زبان انگليسي در خارج از كشور معرفی می‌کند.

مشاهده اینکه در بنادر خارجي، عده‌ای انجیل و سایر کتب مقدس مسیحیت را به عنوان تبلیغ به رایگان در میان مردم پخش می‌کنند،   آرزو و میل ترجمه قرآن و ارائه آن به پیروان سایر ادیان را در وی به وجود آورد. اين انگيزه سبب شد كه در وهلة اول چند جزء از قرآن را به حروف لاتين نوشت و برای انتشار به سازمان تبليغات اسلامي تقدیم کرد. از سال 1354 تا 1368 به مدّت 14 سال در مؤسسة اميركبير در قسمت كتب خارجي مشغول بود و سپس ترجمه قرآن مجيد را در مدت 15 سال به اتمام رساند.

 

برخی آثار و تأليفات:

1.       ترجمه انگلیسی و فارسی قرآن مجید.

 


نمونه متن و جلد ترجمه :

Back to Top

Template Design:Dima Group