17 آذر 1398 ساعت 04:53

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگي:     جلال‌الدين فارسي (1312ﻫ.ش. - )

مذهب:     تشيع          تابعيت:     ايران

ناشر:     انجام كتاب

محل نشر:     تهران ـ ايران

پايان ترجمه:     30 خرداد 1366ش.

اولين چاپ ترجمه:     1369ش.

روش ترجمه:    ترجمة آزاد و تا حدودي روان و استوار

 

توضيحات:

وی از صاحب‌نظران انديشة سياسي اسلامي در عصر جديد است. حدود سالهاي 33ـ1332 شمسي نخستين اثر خود را که ترجمه بود منتشر ساخت و با شركت در حوزه‌هاي مخفي نهضت مقاومت ملي پس از کودتای 28 مرداد به بحث درباره مسئله «كليسا» و رابطه دين و دولت/سياست/حكومت و پس از آن به تدريس دو اثر انقلابي خويش به نام‌هاي نهضت‌هاي پيامبران و تكامل مبارزه ملي پرداخت. سالهاي 41ـ1340ش را در زندان قزل قلعه سپري نمود و در قيام 15 خرداد 1342ش. نيز نقشي فعّال داشت.

کتاب حقوق بين المللى اسلامى را در سال 1345، و ترجمه كتاب مشهور تكامل انقلابى اسلام را در سال 1349 منتشر كرد. در خلال همين سالها به لبنان هجرت كرد و با همكارى با جنبشهاى انقلابى و آزادى بخش منطقه در حركت مبارزه مسلحانه داخل كشور نقش مهمى ايفا نمود. دوره درسهایى درباره ماركسيسم به دو زبان فارسى و عربى و واحدهاى بشرى و ترجمه 5 جلد (از 11 جلد منتشر شده) الغدير و شهداى راه فضيلت هر دو اثر شادروان علامه عبدالحسين امينى، از آثار فرهنگى ارزشمند دوران هجرت اوست.

در سال 1357ش از طرف امام خميني(ره) به تنظيم رابطة سازمان آزادي بخش فلسطين با انقلاب اسلامي ايران همّت گماشت و سال بعد به نمايندگي مجلس خبرگان انتخاب شد. مسئوليت ديگر وى عضويت در ستاد انقلاب فرهنگى بود. وى سپس به عنوان نماينده مردم تهران در دوره دوم مجلس شوراى اسلامى مشغول انجام وظيفه گرديد.

وی در مصاحبه‌ای که با روزنامة ایران انجام داده و در شمارة 2380 آن به چاپ رسیده است به تفصیل دربارة فعالیت‌های خود بعد از انقلاب و نیز نظرات خود دربارة جریانات سیاسی در سالهای اخیر، مسیر انقلاب اسلامی و آفت شناسی انقلاب، توضیحاتی را ارائه نموده است.

 

برخي آثار و تأليفات:

  1. ترجمة فارسي قرآن مجيد.
  2. حقوق بين‌المللی اسلامي.
  3. تکامل انقلابی اسلام.
  4. نهضت‌هاي پيامبران.
  5. تكامل مبارزة ملي.

نمونه متن و جلد ترجمه :

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group