25 تیر 1398 ساعت 19:10

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگي:     علي كرمي فريدني (1334 ش. )

مذهب:  تشيع                                  تابعيت:     ايران

ناشر:     انتشارات حلم.                     محل نشر:     قم - ايران

اولين چاپ ترجمه:     1384ش.          تاريخ ترجمه حاضر:     1384ش.

روش ترجمه:     داراي نثري ادبي و قانونمند و روان با افزوده‌هاي توضيحي ميان كروشه.

 

توضيحات:

وی در سال 1334 ش. در منطقة فریدن استان اصفهان دیده به جهان گشود. پس از تحصیلات ابتدایی با ترغیب دایی خود آیت الله فرهادی به فراگیری علوم حوزوی گرایش یافت. مقدمات را نزد دایی خود آموخت آنگاه با راهنمایی وی در سال 1348‌ش. به مدرسهمرحوم آیت الله گلپایگانی در قم رفت. و ادامه ادبیات و بخشی از سطح را در آنجا گذراند و بخش دیگر را نزد اساتیدی چون: شهیدی، شبستری، باکویی، وجدانی، ستوده، صلواتی، پایانی، دوزدوزانی، اعتمادی، سید ابوالفضل موسوی، نوری، فاضل، سبحانی، احمد بهشتی فرا گرفت.

همزمان با ادامهدرس و بحث، برای فراگیری دیگر معارف اسلامی و دانش روز پس از مشورت با بزرگانی همچون: استاد مطهری، گلسرخی و محقق داماد، به دارالتبلیغ اسلامیرفت و دورةکارشناسی آنجا را با موفقیت و دریافت جوائز متعدد به پایان رساند و به عنوان دانشجوی ممتاز برای ادامهتحصیل و پژوهش برای اعزام به خارج برگزیده شد اما با رحلت نابهنگام پدر و مسئولیت ادارةخانواده و خردسالی برادران و خواهران و تنگنای اقتصادی، رو به رو شد و موفق به این سفر نشد.

وی بخش هایی از فقه استدلالی را در دارالتبلیغ اسلامی و بخش های دیگر را در درس برخی از آیات همچون: فاضل، سبحانی، شیرازی و دیگران گذرانده است اما عمده ترین استادش در (خارج فقه و اصول، تفسیر، عقاید، معارف اسلامی و هنر نویسندگی)؛ آیت الله مکارم شیرازی بوده به طوری که حدود یک دهه یا یک دورهکامل در درس های متنوع آیت الله مکارم شیرازی به ویژه خارج فقه و اصول شرکت نموده و مباحث درسی استاد را خلاصه نگاری کرده است.

استاد فریدنی دورة نویسندگی و ترجمه را در دارالتبلیغ آغاز نمود و همزمان با تلاش و تمرین بسیار، دورة تخصصی ترجمه را در آن مؤسسه گذراند. وی هم اکنون به عنوان محقق در زمینه علوم قرآن با مؤسسة دارالقرآن آیت الله گلپایگانی همکاری دارد.استاد فریدنی جزو ويراستاران ترجمة فارسي قرآن آيت‌الله مكارم شیرازی و محمدمهدي فولادوند نیز بوده است.

 

برخي آثار و تأليفات:

  1. ترجمه و تحقيق تفسير مجمع ‌البيان 15 جلد.
  2. ظهور و سقوط تمدنها از ديدگاه قرآن.
  3. عاشورا غمبارترين روز تاريخ.
  4. آموزه هایی از پیامدهای تاریخی قرآن، دلیل ما، 1380ش.
  5. آخرین پیام از اولین امام، نشر نسیم انتظار، 1380ش.
  6. امام مهدی (ع)  از ولادت تا ظهور، نشر الهادی، 1380ش.
  7. اندیشه آزادی در نهج البلاغه، نشر نسیم انتظار، 1380ش.

نمونه متن و جلد ترجمه :

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group