25 تیر 1398 ساعت 19:50

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگى: شیخ فضل الله حائری

تولد: کربلای معلی، عراق

مذهب: تشیع 

تابعیت: عراقی-آفریقای جنوبی

 

توضيحات:

وی از شیوخ صوفیه است که به تعلیم و ترویج آنچه که آن را علم النفس یا خودشناسی می‌نامد، می‌پردازد. او در شهر مقدس کربلا به دنیا آمد و از خانواده‌ای است که نسل در نسل از علمای دین بوده‌اند. در اروپا و آمریکا تحصیل نمود و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های علوم پایه و مهندسی کسب کرد. سپس در کسوت فعال اقتصادی، چندین بنگاه تولیدی و مشاوره فنی را در خاورمیانه راه اندازی کرد، که عموماً در حوزه صنعت فعالیت داشتند. او با رها کردن مشغله های اقتصادی، به تصوف و علم طریقت و نفس روی آورد.

به مدت بیش از بیست سال، به تعلیم و تربیت دینی افراد پرداخت و کتابهای چندی را نیز درباره اسلام و تصوف به نگارش درآورده. به گفته خودش، برای استادی و ارشاد صوفیانه، از فرق و طریقتهای مختلف صوفیه، اجازه و اذن دریافت نموده  است. آموزشها و تعلیمات او، بیشتر به فعلیت درآوردن قوای درونی و باطنی می‌پردازند.

وی هم اکنون در آفریقای جنوبی سکونت دارد و در آنجا به اداره موسسات اسلامی و ارائه آموزشهای دینی میپردازد. در پرتوریای آفریقای جنوبی، مؤسسه‌ای خصوصی با عنوان مدرسه خودشناسی (Academy of Self Knowledge) را تأسیس کرد که ارائه کننده دوره‌های تعلیمات دینی و شناخت فردی است. در سال 1979 م. او به آمریکا رفت و در آنجا بنیاد خیریه زهرا را ایجاد کرد، که به فعالیتهای تبلیغی اسلامی می‌پردازد و از طریق بازوی انتشاراتی خود، به چاپ آثار مرتبط مبادرت می‌کند. او همچنین در آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی، مراکز درمانی و آموزشی مختلفی را راه اندازی کرده است. 

 

برخی آثار و تأليفات:

1.       تفسیر قرآن.

2.       فرزند کربلا.

3.       مبانی صوفیه.

4.       سیر انفس یا سفر در نفس.

5.       زندگی اسلامی، چه در شرق یا غرب.

6.       معانی باطنی و نهفته عبادات در اسلام.


نمونه متن و جلد ترجمه :

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group