25 تیر 1398 ساعت 19:47

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگى: سلمان رجینالد توحیدی

تاريخ تولد: 1954م. در لندن

تاریخ وفات: 2001 در منچستر

مذهب: تشیع  (مسیحی الاصل) - تابعيت: انگلیسی

 

توضيحات:

او سابقاً از پیروان مسیحیت کاتولیک بود که در 1978 به اسلام و مذهب تشیع گروید. در دانشگاه آزاد (آموزش از راه دور) انگلستان (Open University) در رشته‌های تاریخ و علوم اجتماعی تحصیل کرد و از دانشگاه لنکستر نیز  در فلسفه و الهیات موفق به دریافت مدرک شد. سپس به سوریه رفت و در حوزه علمیه زینبیه دمشق و بعداً در حوزه علمیه قم به تحصیل علوم دینی پرداخت. در انگلستان او در مؤسسه منتظر به تحصیل و تدریس اشتغال داشت.

وی با هدف جلب علاقه جوانان به فراگیری معارف دینی، نشستها و کنفرانسهایی را ترتیب می‌داد. در شرح احوال ابوذر غفاری او کتابی را با عنوان متمرد مقدس (The Holy Rebel) تألیف کرد. او مقالاتی را نیز نگاشته و اشعاری را هم سروده است که برخی به طبع رسیده اند. وی آثاری چند را از عربی و فارسی به انگلیسی ترجمه نمود که مهمترین آن برگردان تفسیر  تقریب القرآن الی الاذهان اثر آیت الله محمد شیرازی است. او مدتی پس از شروع تفسیر جزء دهم درگذشت.

اثر دیگر شیخ سلمان توحیدی، ترجمه کتاب سلیم بن قیس است که مجموعه‌ای است از شواهد تاریخی و روایات عینی از وقایعی که پس از درگذشت رسول اکرم (ص) بر خانوادة او گذشت؛ از آن جمله حادثه حمله به خانه حضرت فاطمه زهرا (س) است که در این جریان آن حضرت مضروب شد و کودکی که در شکم داشت به شهادت رسید. در این اثر همچنین آموزه‌هایی از رسول اکرم و امام علی (ع) آمده است. پس از اتمام ترجمه، وی عازم سفر حج بود و درصدد بود تا در مراجعت به انگلستان به انتشار این کتاب اقدام کند. وی در ماه مارس 2001 به حج مشرف شد.

سرانجام او در روز جمعه، 16 مارس 2001م.، پنج روز پس از بازگشت از خانه خدا در منزل مسکونی‌اش درگذشت. پیکر او در شهر منچستر به خاک سپرده شد.

 

برخی آثار و تأليفات:

1.       فقه و اصول آن(ترجمه اثر شهید آیت‌الله مطهری)

2.       جهاد: جنگ مقدس اسلام و پایه‌های مشروعیت آن در قرآن (ترجمه انگلیسی اثر شهید مطهری)

3.       متمرد مقدس(درباره ابوذر غفاری، به انگلیسی)


نمونه متن و جلد ترجمه :

 

Back to Top

Template Design:Dima Group