25 تیر 1398 ساعت 19:43

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

            نام و نام خانوادگى: محمد جواد گوهری

            متولد: ایران

            مذهب: تشیع        تابعیت: ایرانی

 

 

توضيحات:

 

وی فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق (ع) است که در آنجا دروس اسلامی مانند فقه و اصول را مطالعه کرد. گوهری سپس به انگلستان رفت و دکترای خود را از دانشگاه لیدز کسب کرد. وی استاد مطالعات اسلامی و فرهنگهای خاورمیانه‌ای در دانشگاه آکسفورد است.

آقای گوهری کتاب صوفیسم و تائوئیسم اثر توشيهيکو ايزوتسو را از انگلیسی به فارسی ترجمه کرده است. در اثر ترجمه قرآن خود، سعی وی بر آن بوده تا برگردانی روان به زبان انگلیسی ارائه دهد. وی همچنین کتابی تحقیقی پیرامون رژیم طالبان در افغانستان، بنام طالبان بر مسند قدرتدارد که در سال 2001 به چاپ رسید. بعد از حوادث یازده سپتامبر در آمریکا، این کتاب مورد اقبال گسترده‌ای قرار گرفت و در مقطعی، بنا به گفته نویسنده، عنوان پرفروشترین کتاب را در بین کتب علوم سیاسی جهان حائز شد. محمد جواد گوهری همچنین رسالات و مقالات متعدی به زبانهای انگلیسی، فارسی و عربی تالیف نموده است.

 

 

برخی آثار و تأليفات:

1.        ترجمه انگلیسی قرآن مجید.

2.        صوفیسم و تائوئیسم(اثر توشيهيکو ايزوتسو، ترجمه فارسی از انگلیسی).

3.        طالبان بر مسند قدرت(انگلیسی، 2001).

4.        مسیحیت اسلامی  (انگلیسی).

5.        یهودیت اسلامی: یهودیان و یهودیت در آیینه قرآن(انگلیسی، 2002).

6.        مذهب روسای جمهوری آمریکا(انگلیسی، 2000).


نمونه متن و جلد ترجمه :

 

Back to Top

Template Design:Dima Group