12 آذر 1399 ساعت 18:56

 پیام مدیرعامل:

«مؤسسۀ فرهنگى ترجمان وحى» با هدف ارائه ترجمه‏ هایى صحیح، سلیس، شیوا و به دور از تحریف قرآن مجید، در سال ۱۳۷۳ تأسیس گردید. و در سال ۱۳۸۳ با نظر مساعد بنیان‏گذاران به عنوان مؤسسه‏ اى كه داراى شخصیت حقوقى مستقل است در ادارۀ كل ثبت كشور به ثبت رسید.

 

 

نام و نام خانوادگى: سید ذیشان حیدر رضوی مشهور به علامه جوادی

تاريخ تولد: 1938 م/ 1357 ق                     محل تولد: الله آباد، هند

مذهب: تشيع                                            تابعيت: هندی

تاریخ وفات: 10 محرم 1421 ق/ 2000 م        محل دفن: الله آباد، هند

 

توضيحات:

تحصیلات ابتدایی را در مدرسه امجدیه شهر لکنو گذراند و سپس در سال 1949 تحصیلات دینی خود را در مدرسه جامعه ناظمیه آغاز کرد و آنگاه در سال 1956 برای ادامه تحصیل به نجف اشرف رفت. در آنجا حدود 10 سال از محضر اساتیدی چون آیات عظام آقایان سید محسن حکیم، خویی، محمد باقر صدر و مدنی بهره برد و خود عالمی برجسته گردید و در سال 1965 به هند بازگشت.

او مصلحی اجتماعی نیز بود، با همکاری مرحوم مولانا سید غلام عسکری، شبکه‌ای متشکل از قریب به 900 مدرسه دینی را تحت عنوان تنظیم المکاتب در سراسر هند برپا کرد. در سال 1988 حوزه علمیه انوار العلوم را که به تحصیلات عالی دینی اختصاص داشت، در شهر الله آباد بنیان نهاد.

وی که به علامه جوادی نیز شهرت داشت، بیش از صد اثر مختلف فارسی و عربی را به زبان اردو ترجمه کرده و اشعاری را در مدح حضرت باری و معصومین (ع) سروده است که مجموعه های منظومسلام کلیم، کلام کلیم و سوز و سلام از وی بر جا مانده است. وی دو دهه آخر عمر خود را به ارشاد و سرپرستی دینی جامعه شیعیان ابوظبی گذراند و امامت مسجد رسول اعظم را در آنجا بر عهده داشت. همچنین سفرهای فراوانی را به اروپا و آمریکا جهت تبلیغ دینی و گسترش اسلام انجام داد. از وی سه پسر و 4 دختر برجا مانده اند.

 

برخی آثار و تأليفات:

  1. ترجمه و تفسیر قرآن کریم(اردو).
  2. ترجمه نهج البلاغه(اردو).
  3. ترجمه مفاتیح الجنان(اردو).
  4. ترجمه صحیفه سجادیه(اردو).
  5. نقوش عصمت.
  6. ذکر و فکر.

نمونه متن و جلد ترجمه :

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group